Autorská módní přehlídka Jany Forejtové


Termín: 6. 04. 2019
Čas: 19:00 - 20:00

Módní přehlídka ostrovské návrhářky Jany Forejtové představí její aktuální módní tvorbu. Vstupenky v předprodeji v Domě kultury Ostrov.

O autorce:

Ostrovská módní návrhářka Jana Forejtová pochází z krejčovské rodiny, její otec byl pánský krejčí a matka je dámská krejčová. Šití provázelo celé její dětství. Nejvíc ze všeho si z dětství pamatuje, jak při usínání slýchávala zvuk šicího stroje a zvuk stříhání látky nůžkami. Krejčovské řemeslo, móda, látky a vše kolem toho byl vždycky její svět. Vyučit  se dámskou krejčovou tak pro ni bylo  přirozenou volbou. Od té doby stále šije.

Na pár let odcestovala do Skotska, kde čerpala zkušenosti a inspiraci v luxusním svatebním podniku Eleganza Spoza. Snaží se stále posouvat dál, navštívila různé workshopy, např. workshop Pavla Berkyho, kde se učila modelaci střihů technikou Free Drape, absolvovala kurz Stylingu v Praze či se věnovala studiu výtvarných technik v Artatelieru.

Svět módy a svět žen k sobě neodmyslitelně patří. Svou tvorbou chce podpořit jedinečnost a krásu žen. Velkou inspirací je pro ní módní ikona Coco Chanel a její tvorba. Inspiruje ji zejména pro svůj inovátorský duch, který ale nikdy nepřekročil hranici vkusu, a přesto vždy podpořil ženskost, čistou linii a krásu.