Umělecké sympózium / Autorská hračka


Termín: 24. 09. 2017
Čas: 10:00-17:00

Již tradiční jednodenní výstava umělců a designérů převážně z regionu severozápadních Čech doplněná o autorské tvůrčí dílny pro veřejnost. Letošní roční je zaměřen na autorskou hračku. Výstava je prodejní.

V letošním pátém ročníku se můžete těšit například na krásné autorské hračky Marie Mrňávkové z Kamenického Šenova tvořící pod značkou Břichopas. Vytváří šité hračky převážně z bavlny nebo lnu a doplněné ruční nebo strojovou výšivkou v jednoduchém, přírodním, ale zároveň moderním stylu.

Svou tvorbu představí ateliér 4 Kavky. Rodina Kavkových pochází z Prahy a vyváří originální hry inspirované dobou minulou: Pruženky - designové skákací gumy, Kuličník - ručně barvené hliněné kuličky, Cézarky – dřevěné hrací kostky, Žraloci – originální hrací karty.

Klášterecká Iva Pechoušová Kocelská se zabývá především textilními technikami, ale není jí cizí ani tvorba z papíru a odpadových materiálů. Pro návštěvníky si připravila dílnu zaměřenou na tvorbu papírových figurek.

Svou tvorbu také představí dílna WoodMaid z Mostu, která vytváří dřevěné hračky, přičemž dřevo kombinuje s jinými materiály, například ovčím rounem. V rámci výtvarné dílny si návštěvníci budou moci vyrobit pidižvíka, swetříka, koníka či jednorožce.

Pavla Vargová z Nové Role se představí autorskými šitými didaktickými knihami. Pro návštěvníky si připravila také výtvarnou dílnu zamřenou na tvorbu plstěných víl. Autorka se zabývá též výrobou šperků z různých materiálů.

Háčkované hračky představí Jitka Oulická z Chomutova tvořící pod značkou lumpová.

Svou textilní tvorbu v oblasti hraček představí také hana Ženíšková, která se věnuje panenkám waldorfského typu a vytváří také prstové loutky.

Součástí budou také výtvarné dílny vedené galerijními edukátorkami. Kateřina Pavelková povede výtvarnou dílnu zaměřenou na tvorbu papírových pohyblivých postaviček. S Michaelou Šárköziovou si návštěvníci budou moci vyrobit antistresového panďuláka či míček. Veronika Žáková připraví výtvarnou dílnu zaměřenou na výrobu letadélka z recyklovaných materiálů. Se Zdeňkou Bílkovou si návštěvníci vytvoří dortíček - muffinek z látky a plsti.

O občerstvení na sympóziu se postará paní Irena Hofhans, která připraví ochutnávku ze švédské kuchyně. V rámci její prezentace proběhne výtvarná dílna zaměřená na dekoraci ručně vyřezávaných dřevěných ozdob Rubino.

Vstupné na celou akci je zdarma.