Umělecké sympózium / Recyklace


Termín: 23. 09. 2018
Čas: 10:00 - 17:00

Již tradiční jednodenní výstava umělců a designérů převážně z regionu severozápadních Čech doplněná o autorské tvůrčí dílny pro veřejnost. Sympózia zúčastní profesionální i amatérští umělci, kteří tvoří především v oblasti grafiky, kresby, fotografie, malby, drobné plastiky a objektů, módy, šperku a designu. Výstava je prodejní.

Letošní již šestý ročník bude věnován tématu recyklace. K vidění budou textilní výrobky, šperky a dekorace vytvořené z recyklovaných materiálů.

Lenka Herzogová je designérka, textilní výtvarnice a pedagožka. Přímo pro tuto událost vytvoří originální upcyklovanou kolekci oděvů. 

Dagmar Vacholová není na sympóziu nováčkem. Téma recyklace je jí velmi blízké, pracuje se skleněnými střepy a starým rozbitým nádobím a přetváří je v působivé šperky či dekorace. Prasestřenice Andyho Warhola žije v Ludvíkovicích u Děčína, kde provozuje svůj umělecký Ateliér Violet.

 

Pavla Sabo je povoláním knihařka. Věnuje se široké škále uměleckých technik a materiálů. Do letohrádku přijede ukázat svou nejen textilní tvorbu a připravila si také výtvarnou dílnu - Smotej džíny, v rámci které si vytvoříte originální šperk z recyklované džínoviny.

Naděžda Somorová vytváří originální stojánky na šperky ze starých LP desek. Staré LP desky požívá také na dekoraci svých originálních tašek.

Pod značkou Sayako se skrývá ostrovská designérka Martina Škopová, která se zabývá především výrobou originálních šperků z ušlechtilého materiálu - porcelánu a tak trochu neušlechtilého, ale zato tvárného materiálu - umělé hmoty.

Klíčnice alias Eliška Failová vytváří šperky ve steampunkovém stylu - recykluje ozubená kolečka ze starých již nefunkčních náramkových hodinek a přetváří je v působivé šperky. V její nové autorské kolekci naleznete náhrdelníky, náramky, prstýnky, náušnice i plugy.

Tvorbě šperků ve steampunk a vintage stylu se věnuje také Zdeňka Bílková, která recykluje nejen hodinové strojky, ale i staré klíče či poštovní známky.

 

Pod značkou RECYdiva se ostrovskému publiku představí Eva Bednářová a Michaela Šleglová. Eva se zabývá tvorbou dekoračních předmětů a soch z papier maché, recykluje také staré knoflíky, z nichž vytváří originální závěsy, zabývá se také recyklací textilu a tvorbou papírových přání. Michaela se věnuje především textilu, který recykluje ve stylu viktorián crazy patchworku, vytváří také domečky pro panenky a jiné hračky.

Petra Beran-Cimbůrková tvoří pod značkou rePETe šperky z pet lahví. Způsob tvorby plastových šperků si návštěvníci budou moci vyzkoušet v rámci výtvarné dílny s názvem Brož lotosový květ.

Ivana Stratilová představí svou tvorbu v oblasti recyklované šperku – pracuje jak s plastem, tak s papírem. Tvorbu šperků z recyklované papíru si návštěvníci budou moci vyzkoušet v rámci jejího autorského workshopu.

Výtvarnice a galerijní edukátorka Pavla Vargová představí svou výtvarnou tvorbu v oblasti šperku. Pro návštěvníky si také připravila výtvarnou dílnu zaměřenou na recyklovaný šperk ze zátek.

Papíráda je kreativní dílna a obchůdek s výtvarným materiálem v Karlových Varech, který provozuje Naděžda Martáková. Kromě zakoupení různého kreativního materiálu především na scrapbooking si návštěvníci pod vedením paní Martákové budou moci pomocí techniky decoupage ozdobit papírové figurky zvířat.

Galerijní edukátorky Michaela Šárköziová a Pavlína Vyhnálková si pro návštěvníky připravily dílny zaměřené na recyklaci starých ponožek a toaletních ruliček. Zejména děti si budou moci vyrobit různorodá zvířátka z odpadních materiálů.

Dílny a workshopy jsou určeny pro širokou veřejnost, děti i dospělé. Některé dílny budou pro návštěvníky zdarma, jiné budou symbolicky zpoplatněny (cena materiálu). Vstupné na celou akci je zdarma.

Akci můžete sledovat také na našich facebookových stránkách.

Tisková zpráva