Zahradní slavnost / S knihou v trávě


Termín: 20. 05. 2018
Čas: 10 - 16 hodin

Zahradní slavnost / S knihou v trávě

Tradiční den otevřených dveří. Inspirace výstavou Fenomén ateliér papír a kniha – výtvarné dílny zaměřené na tvorbu knihy, recyklace starých knih, kniha jako objekt.

Od roku 2012 se každoročně v měsíci květnu koná v letohrádku Zahradní slavnost. V roce 2017 se tedy uskuteční již šestá. Barokní zámeček, postavený v letech 1674 až 1683 Abrahamem Leuthnerem a situovaný uprostřed rozsáhlého francouzského parku, byl v minulosti letohrádek tradičním centrem letních slavností šlechtického rodu Sasko-Lauenburků, kteří v Ostrově žili v 17. století, za jejichž vlády byl Ostrov v největším rozkvětu. Po vzoru těchto dvorních slavností se v roce 2012 - po více než tři sta letech - konala v Letohrádku Ostrov první Zahradní slavnost. Zahradní slavnost je zároveň Dnem otevřených dveří galerie.

Pro návštěvníky bude připraven bohatý doprovodný program a bude možné si také prohlédnout všechny aktuální výstavy zdarma. Akce je tradičně zaměřena nejvíce na rodiny s dětmi. Letošní ročník bude inspirován výstavou Fenomén Ateliér papír a kniha, která proběhne ve spolupráci s Muzeem umění v Olomouci. Zahradní slavnost ponese podtitul S knihou v trávě. Pro děti, ale i dospělé bude připraveno několik tvůrčích dílen a workshopů, a to především výtvarných a rukodělných. V programu se také objeví divadelní vystoupení - Knihomolí pohádka v podání Ochotníků Ostrov. Připravena bude také komentovaná prohlídka výstavy Fenomén Ateliér papír a kniha s kurátorkou a autorkou výstavy Ginou Renotiere.

Podrobný program:

10.00 – 12.00 Blok výtvarných dílen a workshopů pro děti i dospělé

Výroba ručního papíru

Oprav si svou knihu

Origami z knižních stránek

Komixové leporelo               

Záložky do knížek

 

14.00 Knihomolí pohádka / Ochotníci Ostrov

 

14.30 Komentovaná prohlídka výstavy Fenomén ateliér papír a kniha / Gina Renotière

 

16.00 Čtení povídek z knihy Stíny nad Krušnými horami / čtou Jaroslav Ochec a Eliška Failová

Vstupné zdarma.