Velikonoční výtvarné dílny 2018


Termín: od 1. 03. 2017 do 28. 03. 2018
Čas: dle předchozí domluvy na tel. 720 021 499 nebo 737 072 522

Tyto tvůrčí dílny slouží k rozvoji výtvarných schopností a kreativního myšlení žáků a studentů a přinášejí alternativní možnost výuky výtvarné výchovy v prostorách galerie. Nabízejí moderní a současné techniky, z nichž některé by se ve školním prostředí daly velmi těžko realizovat. Tyto výtvarné dílny jsou alternativou ke galerijním animacím a lze je tedy realizovat i mimo výstavní sezónu. Dílny se skládají vždy z edukační části, kde je žákům představena zvolená výtvarná technika a její historie. Tyto dílny jsou často připravovány v souvislosti s nadcházejícími významnými svátky (Velikonoce, Vánoce aj.), přičemž zahrnují vždy povídání o zvycích, tradicích a historii těchto svátků. Děti se v rámci dílen nejen naučí novou výtvarnou techniku, ale zároveň se rozvíjejí v oblasti estetického cítění, barevných vztahů a harmonii barev a učí se komunikovat výtvarným jazykem. Žákům i studentům bude poskytnut veškerý potřebný výtvarný materiál na danou dílnu.

 

Varianty výtvarných dílen:

1.      Šitý velikonoční kohoutek: Dílna je zaměřená na šití kohoutka z barevných filců, látek, korálků i knoflíčků. Vhodné pro děti od 4. třídy.

2.      Drátkovaná vajíčka s korálky: Děti si vyrobí technikou drátkování tvar vajíčka, které doplní barevnými korálky. Dílna je vhodná pro děti od 2. třídy.

3.      Veselá plstěná vajíčka: Tvorba s plstí je relaxační a uklidňující. Vajíčka obalíme barevnými ovčím rounem technikou mokrého plstění. Každý si vytvoří svou barevnou kombinaci. Dílna je vhodná pro děti od 1. třídy.

Vstupné na jednotlivé dílny činí 40 Kč za žáka. Pedagogický doprovod zdarma.

Velice prosíme, přezůvky s sebou.