Připravujeme na rok 2020


Termín: od 13. 05. 2020 do 31. 10. 2020

Letohrádek Ostrov je  veřejnosti uzavřen do 3. 6. 2020

 

Termín: 4. 6. - 18. 12. 2020

Stálá expozice historického porcelánu  ve druhém patře nabízí pohled do historie porcelánových výrobků především v Karlovarském kraji, nicméně k vidění jsou také ukázky světové produkce.

 

Připravujeme na rok 2020

4. 6. - 30. 8. 2020

Výstavy:

1. patro

Pravda / Krása / Posedlost - Česká moderna 1. poloviny 20.století

  Výstava obrazů a sochařských děl ze sbírek karlovarské galerie představí špičková díla významných autorů (např. O. Slavíček, J. Preisler, P. Kotík, F. Muzika, E. Filla, J. Štursa, J. Horejc) v žánrovém rozptylu od krajinomalby, přes figurální tematiku až po zátiší.

Kurátorka výstavy: Božena Vachudová

 

Přízemí

Odkud známe Vodníka a Polednici?

Výstava u příležitosti připomenutí 150. výročí úmrtí významného českého spisovatele, básníka a představitele romantismu Karla Jaromíra Erbena, se zaměří na Erbenovo nejznámější literární dílo, soubor 13ti balad s názvem Kytice. Výstava představí nejen ilustrace k Erbenově Kytici, ale také díla, která jsou jejími motivy inspirovaná. K vidění budou práce Ludmily Jiřincové, Jana Konůpka, Emílie Tomanové, Jaroslava Vodrážky nebo Stanislava Suchardy, ze sbírkových fondů Galerie umění Karlovy Vary.

Kurátorka výstavy: Michaela ŠárköziováTermín bude upřesněn 2020

Přízemí

Adéla Matasová / Dialog - grafiky a reliéfy ze sbírek GU KV

Akademická malířka, sochařka, grafička a konceptuální umělkyně pracující s novými médii Adéla Matasová (*1940), studovala na AVU v Praze u prof. Vladimíra Sychry. Po stipendijním pobytu ve Francii začíná pracovat s papírovou hmotou a využívá ji, jak v grafických pracích, tak v kresbě a následně v reliéfech, objektech a instalacích.  Později do svých prací komponuje i zvuk. Zúčastnila se několika mezinárodních výstav. Svou tvorbou je také zastoupena ve sbírkách Galerie umění Karlovy Vary osmi grafickými listy, sedmi reliéfními tisky a jednou plastikou). Na výstavě budou představeny tyto práce ze sbírek GUKV společně s fotodokumentačním archivem galerie z výstav Adély Matasové v Letohrádku Ostrov a to z roku 1971 a 1988 na kterých představila své grafiky a reliéfy. Výstava se uskuteční při příležitosti oslav autorčiných jubilejních narozenin (26. července) a k připomenutí již dříve uskutečněných výstav v Letohrádku Ostrov.

Kurátorka: Michaela Šárköziová

 

Hlavní doprovodné akce

17. - 21. srpna 2020 Výtvarné léto v letohrádku

Příměstský výtvarný tábor s denním docházením pro děti 8 – 15 let

 

30. srpna 2020 Zahradní slavnost

Tradiční den otevřených dveří galerie. Program bude inspirovaný aktuálními výstavami ze sbírek galerie.

 

9. září 2020 Den dyslexie


20. září 2020 Umělecké sympózium / Papír v umění

Jednodenní prodejní výstava designérů a tvůrců převážně z regionu severozápadních Čech doplněná o výtvarné dílny a workshopy tentokrát zaměřená na téma papír.