Fotogalerie

 • Vernisáž výstav SEXIES figurální psychedelie a jiné kratochvíle 60. a 70. let / Mezi sklem a porcelánem

  Vernisáž výstav SEXIES figurální psychedelie a jiné kratochvíle 60. a 70. let / Mezi sklem a porcelánem

  Přinášíme Vám střípky z velkolepé vernisáže dvou výstav, která se uskutečnila minulý čtvrtek Všem zúčastněným děkujeme!!

 • Umělecké sympózium / Textil v umění 22. 9. 2019

  Umělecké sympózium / Textil v umění 22. 9. 2019

  Fotografie ze sedmého ročníku Uměleckého sympózia, které bylo tentokráte věnované tématu textilu. Akce se zúčastnilo 16 tvůrců, designérů a výtvarníků nejen z regionu severozápadních Čech, kteří představili svou autorskou tvorbu. K vidění byly patchworkové výrobky, recyklované oděvy, autorská móda, šperky, hračky i dekorace. Akci doplnilo několik výtvarných dílen vedené samotnými tvůrci. Děkujeme všem vystavujícím a také všem návštěvníkům, kteří na akci zavítali. Děkujeme také městu Ostrov za podporu této akce.

 • Vernisáž 20. 6. - K. Štenclová, K. Šormová a M. Váradiová

  Vernisáž 20. 6. - K. Štenclová, K. Šormová a M. Váradiová

  Fotografie z vernisáže výstav Kateřina Štenclová, Kristýna Šormová / Otisky vnitřních map a Markéta Váradiová / Aby se neviditelné stalo zjevným. Vernisáž za účasti autorek se uskutečnila ve čtvrtek 20. června 2019.

  Foto: Alena Zeminová 

 • Výtvarné léto v letohrádku / Alchymie barvy 26. -30. 8. 2019

  Výtvarné léto v letohrádku / Alchymie barvy 26. -30. 8. 2019

  Fotografie z výtvarného léta v letohrádku / Alchymie barvy, které se uskutečnilo v termínu od 26. do 30. srpna 2019.

 • Výtvarné léto / Elementy malby 5. - 9. 8. 2019

  Výtvarné léto / Elementy malby 5. - 9. 8. 2019

  Fotografie z Výtvarného léta v letohrádku / Emelenty malby, které se uskutečnilo v termínu od 5. do 9. srpna 2019.

 • Vernisáž 25.4. - R. Vlasák, M. Polcar

  Vernisáž 25.4. - R. Vlasák, M. Polcar

  Fotografie z vernisáže výstav Robert Vlasák / Rozhraní a Miloslav Polcar / Otevřené médium. Výstavní sezónu letohrádku roku 2019 zahájil ředitel galerie Mgr. Jan Samec. O výstavě Miloslava Polcara promluvila kurátorka Mgr. et MgA. Zdeňka Bílková. Výstavu Roberta Vlasáka zahájila kurátorka MgA. Michaela Šárköziová. Vernisáže se zúčastnilo cca 80 návštěvníků. Foto: Alena Zeminová.

 • Grafické dílny pro seniorky 2019

  Grafické dílny pro seniorky 2019

  Grafické dílny pro seniorky

  Seniorky studující výtvarný obor na Základní umělecké školy v Ostrově pod vedením Mgr. Lukáše Lercha navštěvují Letohrádek Ostrov pravidelně. Účastní se výtvarných dílen, komentovaných prohlídek a je pro ně speciálně připravován animační program. Tentokrát jsme se s dámami věnovaly aktuální výstavě Miloslava Polcara s názvem Otevřené médium. Miloslav Polcar (1947), kterého měly seniorky možnost poznat také v rámci autorské komentované prohlídky, která se uskutečnila dne 2. května 2019, je předním českým grafikem a v jeho tvorbě se projevuje experiment s různými grafickými technikami. Své grafiky nechává vkračovat do třetího rozměru, když vytváří rozměrné autorské knižní objekty či vystavuje instalace složených z tiskových matric.

  Po prohlídce výstavy následovala výtvarná dílna zaměřená na experimentování v oblasti grafických technik. Tiskové matrice vznikaly z různých materiálů a různými technikami. Dámy si vyzkoušely vytvořit matrici z izolačních desek styroduru, z materiálu, který používá též autor, Styrodur tvarovaly tepelně i mechanicky – pomocí pájky jsme vypalovali linie, přičemž dle teploty pájky vznikaly linie tenčí či silnější, do materiálu také řezaly a ryly různorodými grafickými rydly. Následoval samotný tisk, který byl také experimentální – tisklo se na látku, papír, vlhký i suchý podklad, přičemž na vlhkém podkladu vznikaly podobné efekty, které jsou viditelné v díle Miloslava Polcara. Tisky seniorky doplňovaly kresbou, přírodními či vlastnoručně vyrobenými razítky. Vznikaly nádherné a zajímavé dekory, volná díla, ale i dekorační textil či graficky ozdobené oblečení.

  Uskutečnily se celkově dva téměř tříhodinové interaktivní programy, a to 16. a 24. května, které na sebe volně navazovaly. Celkem se těchto programů zúčastnilo 19 seniorek.

  Program připravila galerijní edukátorka Kateřina Hanková.

 • Zahradní slavnost 2019 / Umění a věda

  Zahradní slavnost 2019 / Umění a věda

  Tradiční den otevřených dveří galerie byl tentokrát inspirován výstavou Roberta Vlasáka / Rozhraní. Robert Vlasák se své umělecké tvorbě využívá fyzikální zákonitosti a experimenty, proto nesl letošní ročník podtitul Umění a věda. Pro návštěvníky byl připraven bohatý doprovodný program a bylo možné si také prohlédnout všechny aktuální výstavy zdarma.

  Odpolední program zahájila ve 13.00 loutková pohádka v podání Divadla loutek Karlovy Vary, z.s. s názvem Drak Mrak. Pohádka vyprávěla o Drakovi, který si chtěl vzít za ženu princeznu, ale přepočítal se.

  Následovaly výtvarné dílny, které byly inspirovány vědou, magií a alchymií (14.00 – 17.00). Výtvarnice a pedagožka Irena Hofhans, která vyučuje výtvarnou výchovu na Základní umělecké škole v Klášterci nad Ohří, si pro návštěvníky Zahradní slavnosti připravila výtvarnou dílnu na pomezí chemického experimentu, přičemž výsledná práce připomínala vitráž. Martina Škopová je též výtvarnicí a pedagožkou, vyučuje na Základní umělecké škole v Ostrově, a její výtvarná dílna nesla název Mléčné dráhy. Tato výtvarná dílna určené pro děti byla zaměřená hlavně experimentování - zábavnou formou jsme zjišťovali, co se stane, když smícháme tekutiny různé hustoty, přidáme třpytivé ingredience a pestré barvy. Vznikaly tak vlastní malé mléčné dráhy, které můžeme nosit jako originální náramky. Výtvarnice a galerijní edukátorka Pavla Vargová povede výtvarnou dílnu, která byla vhodná i pro nejmenší návštěvníky. Dílna byla zaměřená na malbu pomocí odstředivé síly. Zákonitosti magnetismu a kinetiky si a jejich využití ve výtvarné tvorbě děti prozkoumaly společně s galerijní edukátorkou Kateřinou Hankovou. Vyzkoušely si, jak funguje magnetická malba či grafika a vytvořily si svítící kinetický objekt.

  V rámci programu se návštěvníci také mohli blíže seznámit s tvorbou Roberta Vlasáka – od 15.00 byl připraven autorský workshop Roberta Vlasáka pro děti i dospělé a následovala v 17.00 komentovaná prohlídka výstavy s autorem.

  Po celý den bylo možné navštívit alchymistickou laboratoř Zdeňka Tišlera, který předvedl různé chemické a alchymistické experimenty, přičemž některé si návštěvníci sami vyzkoušeli.

  Letošní ročník Zahradní slavnosti navštívilo cca 150 lidí.

  Děkujeme všem návštěvníkům a účinkujícím.

  Galerie umění děkuje Městu Ostrov za finanční podporu Zahradní slavnosti.

  Foto: Alena Zeminová.

  Foto z dílen v dětském ateliéru: Martina Škopová.

 • Archiv 2018

 • Archiv 2017

 • Archiv 2016

 • Archiv 2015

 • Archiv 2014

 • Archiv 2013

 • Archiv 2012

 • Archiv 2011

 • Archiv 2010

 • Archiv 2009

 • Archiv 2008

 • Archiv 2007

 • Archiv 2006

 • Archiv 2005

 • Archiv 2004