Pro školy

Vážení pedagogové, v současné době nabízí Letohrádek Ostrov následující výtvarné programy.

Rezervace na telefonu 720 021 499 či mailu letohradek@galeriekvary.cz.

Těšíme se na vaší návštěvu!


 

Galerijní animace k výstavě Miloslava Polcara

 

O výstavě:

Miloslav Polcar - OTEVŘENÉ MÉDIUM /práce na papíře, tisky, objekty, instalace, autorské knihy

Miloslav Polcar (1947) je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde prošel ateliéry Václava Menšíka a Zdeňka Sklenáře. Přesto, že oba ateliéry byly zaměřené na malbu, zaměřil se autor ve své činnosti především na grafiku. V grafické práci je pro autora důležitá barva. Sleduje také vzájemné vztahy mezi obrazem a písem, v jeho díle nalézáme také prvky kaligrafie. Poetika znaku, písma a kaligrafie se projevuje v celém autorově díle. V novějších pracích zkoumá papír jako estetický materiál sám o sobě, přičemž důraz klade na účinky světla – vytváří působivé instalace komunikující s daným prostorem. Zabývá se také tvorbou autorských knih. Letohrádek Ostrov se v dlouhodobém výstavním plánu zaměřuje na významné české grafiky, k nimž Miloslav Polcar jistě patří.

Po prohlídce výstavy bude následovat výtvarná dílna inspirovaná výstavou Miloslava Polcara. Autor ve svém díle zkoumá estetiku a technologické vlastnosti různých materiálů – primární je pro něj papír, ale pracuje také polystyrenem, dřevem či plastem.


Varianty dílen:

1. Tvorbu prostorového objektu, strukturální reliéfu z různých typů papíru. Budou vznikat abstraktní krajiny.

2. Netradiční grafická technika – tiskovou matrici vytvoříme z polystyrenu tak, že pájkami obraz vypálíme.

 

Galerijní animace k výstavě Roberta Vlasáka

 

O výstavě:

Robert Vlasák / ROZHRANÍ / interaktivní site-specific instalace

Ústecký umělec Robert Vlasák (1978) ve své tvorbě pracuje se základními principy fyziky, jejichž prostřednictvím vytváří jedinečné interaktivní instalace, které jsou nejčastěji založené na zvuku, pohybu či rovnováze. Tyto mechanické konstrukce bývají dotvářeny přírodními materiály jako např. písek, voda, vzduch a pod. Konstrukce jsou také vždy založeny na nějakém pohonu, který autor sám sestavil, či na spouštěči, kterým se často stává divák samotný. Mimo jiné Vlasák vytváří sochy i pro veřejný prostor a v roce 2017 se již po druhé zúčastnil mosteckého sochařského sympózia, kde pokaždé získal ocenění. Byl také členem komise ceny Exit 2017. V současné době Robert Vlasák působí na ústecké univerzitě Jana Evangelisty Purkyně na Fakultě užitého umění a designu, a to jako vedoucí ateliéru Přírodní materiály. Studoval v ateliéru Nefigurativního sochařství na FAVU v Brně a v ateliéru Přírodních materiálů v Ústí na Fakultě užitého umění a designu.

 

Po prohlídce výstavy bude následovat výtvarná dílna, v rámci které budeme zkoumat možnosti propojení vědy a umění. Vyzkoušíme si různé chemické a fyzikální pokusy a budeme sledovat jejich estetické vlastnosti a výtvarné možnosti.

 

Vstupné na programy je 40 Kč za žáka. Pedagogický doprovod zdarma.

Na programy se můžete objednávat telefonicky na tel. 720 021 499 nebo 731 439 452 či e-mailem na bilkova@galeriekvary.cz.

Prosíme, přezůvky s sebou.